• Polski
 • English
 • Recepcja: +48 733 800 510

  Nasza Lokalizacja

  Nasza Lokalizacja

  KILKA SŁÓW O NIEPOŁOMICACH

  Miejscowość Niepołomice oddalona jest od centrum Krakowa zaledwie o 25 kilometrów. Tutaj przecinają się ważne szlaki komunikacyjne – od południa droga krajowa numer 4, z północy na południe droga numer 75 z Krakowa do Krynicy, a z zachodu na wschód ciągnie się autostrada A4.

  Niepołomice to jedna z najprężniej rozwijających się gmin w Polsce. Zawdzięcza to niewątpliwie swej dobrej lokalizacji, infrastrukturze i działaniom lokalnych władz. Niepołomice stały się miejscem w którym swe zakłady ulokowało wiele prestiżowych podmiotów gospodarczych – między innymi Royal Canin, Oknoplast, MAN czy Coca-Cola. Obecnie Niepołomicka Strefa Przemysłowa zajmuje obszar około 400 hektarów. Uzupełniają ją mniejsze strefy w Ochmanowie i Woli Batorskiej.

  W centrum Niepołomic znajduje się Park Miejski i siedziba Poczty Polskiej (około 300 m od Hotelu), Przychodnia rejonowa i Kryty Basen (około 800 m). Ponad to wszystkim szukającym odpoczynku polecić można wspaniałe trasy na piesze lub rowerowe wyprawy w głąb Puszczy (około 1 km)

  ATRAKCJE TURYSTYCZNE

  Niepołomice są atrakcyjne również pod względem turystycznym i rekreacyjnym. Najstarsze zabytki czyli Zamek Królewski i Kościół Parafialny pod wezwaniem Dziesięciu Tysięcy Męczenników datowane są na połowę XIV stulecia, czyli czasy panowania Króla Kazimierza Wielkiego dzięki któremu zostały wybudowane. Zielonymi płucami Niepołomic jest niewątpliwie Puszcza Niepołomicka zajmująca powierzchnię 12 tysięcy hektarów. Puszcza Niepołomicka to popularny wśród spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów oraz jeźdźców konnych kompleks leśny. Niepołomice dysponują również w swej ofercie doskonale rozwiniętą infrastrukturą sportową. Posiadają między innymi krytą pływalnię, korty tenisowe, pole golfowe czy stadninę koni. Można tu również zapoznać się z tajnikami wschodnich sztuk walk czy poznać tajniki nieboskłonu w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym.

  DOSTĘPNOŚĆ KOMUNIKACYJNA

  Niepołomice posiadają dobrze rozwiniętą komunikację busową (dogodne połączenia z pobliskimi miastami: Krakowem i Wieliczką), a także regularnie kursującą linię MPK.

   

  Zarezerwuj Pokój

  Wyślij do nas wiadomość z wybranym przez siebie rodzajem pokoju, datą przyjazdu i liczbą dni, które chcesz zarezerwować, a my skontaktujemy się z Tobą w krótkim czasie.